• image

درباره بنکوی

معنای کلمه (بنکوی - BenKoy)

"بنکوی" در زبان آذری به معنای "سرزمین من" می باشد، خط منحنی موجود در داخل لوگوی بنکوی برگرفته از مفهوم سرزمین می باشد، در واقع کاربران با ورود به این سرزمین جدید (وب سایت بنکوی) تجربه منحصر به فردی خواهند داشت که باعث می شود این سرزمین جدید به مرور زمان به قسمتی از زندگی روزمره کاربران بدل شود.

وب سایت بنکوی چیست؟

وب سایت بنکوی ترکیبی از وب سایت تبلیغاتی و همچنین فروشگاهی می باشد، براساس استراتژی های تعیین شده و مدون مجموعه فعالیت های بنکوی به چند فاز تقسیم بندی شده است:
فاز اول:
فاز اول به فاز تبلیغات اختصاص یافته است، بدین صورت که در فاز اول به معرفی رستوران ها و کافی شاپ ها، باشگاه ها و اماکن ورزشی، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی، در نهایت تالارها و سالن های مجالس پرداخته می شود.
فاز دوم:
فاز دوم آغاز فاز قسمت فروشگاهی سایت خواهد بود، در واقع این فاز که یکی از مهمترین فازهای فعالیت مجموعه می باشد اخصاص دارد به راه اندازی قسمت سوپرمارکتی بنکوی ؛ در این فاز وب سایت بنکوی به طور مستقیم شروع به فروش کالاهای سوپرمارکتی خواهد کرد.
فازهای سوم و چهارم:
در ادامه فازهای مختلفی نیز به این مجموعه اضافه خواهند شد که البته در طی زمان به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

تیم بنکوی

وب سایت بنکوی زیرمجموعه "شرکت تجارت الکترونیک نوآوران آسیا" می باشد که از یک تیم بسیار پرقدرت بهره می گیرد. بنکوی از صمیم قلب به تک تک اعضای تیم خود افتخار می کند زیرا که این افراد نه تنها در رشته های تخصصی خود زبده و مجرب می باشند بلکه دارای روحیه رقابت و انگیزه بالایی می باشند که پیشرفت و موفقیت آینده گروه را تضمین می کند.

فلسفه وجودی وب سایت بنکوی و مزایایی که برای کاربران خود ایجاد می کند

بایستی این واقعیت را پذیرفت که بنکوی یک وب سایت نوپاست ولی اطمینان دارد که در مدت کوتاهی و به سرعت قادر است مخاطبین فراوان و وفاداری را در جامعه جذب خود کند، علت اصلی این ادعا در کنارتیم خوب مجموعه، ۲ فلسفه اصلی وجودی بنکوی می باشد، در واقع وب سایت بنکوی بر اساس 2 اصل کلیدی یا فلسفه بنیادی بنا شده است:
۱- درک صحیح نیاز مخاطبان با "کاستن چشمگیر قیمت ها"
یک درک اشتباهی در جامعه ما نسبت به فروشگاه های اینترنتی وجود دارد مبنی بر این است که بزرگترین مزیت فروشگاه های اینترنتی ایجاد راحتی و آسایش درجامعه و یا نهایتا تنوع کالا می باشد ولی ما معتقدیم این برداشت اشتباه است، فلسفه اصلی ایجاد فروشگاه اینترنتی کاستن قیمت کالاها با کمک کم کردن هزینه ها و حذف واسطه ها می باشد، لذا مجموعه بنکوی تصمیم دارد تمام مجموعه کالاهای خود را با قیمتی ارایه دهد که هیچ جای دیگری نتوان به راحتی این قیمت ها را پیدا کرد.
۲- الگوگیری از دنیای واقعی برای خلق دنیای مجازی
ما معتقدیم هر چقدر دنیای مجازی به دنیای واقعی نزدیکتر باشد کاربران می توانند ارتباط ملموس تری با وب سایت برقرار کنند، لذا بنکوی بنا دارد همیشه به رفتارهای انسان ها در دنیای واقعی دقت کند و از آن رفتارها در طراحی و ساختار وب سایت الگوبرداری کند، به طور نمونه بهره گیری از تکنولوژی تور مجازی (عکاسی 360 درجه) در معرفی اماکن بر اساس همین الگو بوده است، در واقع با کمک این تکنولوژی کاربر راحتتر تشخیص می دهد که کدام رستوران مد نظر او است.


بیل گیتس یه جمله معروف داره که میگه:
کسب و کار های آینده ۲ مدل خواهند بود:
۱- کسب و کارهای اینترنتی
۲- کسب و کارهایی که دیگه وجود ندارن

مجموعه بنکوی ضمن باور به محقق شدن این جمله بیل گیتس در آینده نه چندان دور، عمیقا معتقد هست برای رسیدن به این مرحله بایستی 2 فلسفه اصلی بنکوی که پیشتر بیان شد سرلوحه همیشگی مسیر پیشرفت قرار گیرند. ما معتقدیم با وجود پیشرفت های چند سال اخیر تجارت الکترونیک در ایران ولی هنوزیک صنعت نوپا محسوب می شود و با دوران بلوغ خود فاصله زیادی دارد، به امید اینکه گروه بنکوی در راستای محقق شدن این اهداف در کشور عزیزمان ایران قدم موثری بردارد.